تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 بهمن 1398
رونمایی از دو محصول پلیمری در سالروز بهره برداری شرکت پتروشیمی جم

  رونمایی از دو محصول پلیمری در سالروز بهره برداری شرکت پتروشیمی جم

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم،در آئین سالروز بهره‌برداری پتروشیمی جم روز دوشنبه21/11/98با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دو محصول پلیمری رونمایی کرد و بالا بردن بهره‌وری  و تنوع سازی در مجموعه‌های پتروشیمی را تنها راه  حضور در عرصه رقابت جهانی در این بخش دانست و افزود: امروز شاهد رقابت سنگینی درجهان در عرصه پتروشیمی هستیم و رقبای ما برای توسعه صنایع نفت و گاز خود از پا ننشسته‌اند.

بر اساس این گزارش: این دو گرید در راستای تأمین نیاز بازار داخل و افزایش رضایت مشتریان از تولیدات داخلی و به‌منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور به دست متخصصان باتجربه پتروشیمی جم طراحی و تولید شد.

گرید ترپلیمر بانام تجاری Jampilen RP120L برای اولین بار در کشور توسط شرکت پلی‌پروپیلن جم تولید شد و عمده کاربرد این محصول در صنایع بسته‌بندی و به‌عنوان لایه دوخت پذیر در فیلم‌های BOPP و CPP است.

لازم به ذکر است ازآنجاکه قیمت این محصول در بازارهای جهانی حدود 300 دلار بر تن بالاتر از گریدهای هموپلیمر پایه است در صورت فروش 10 هزار تن در بازار داخلی، مشتریان این گرید نه‌تنها از واردات گرید مشابه بی‌نیاز می‌شوند بلکه از خروج ارز از کشور به میزان حداقل 12 میلیون دلار جلوگیری به عمل خواهد آمد.

همچنین با توجه به اصلاح و بهینه‌سازی روش‌های آبیاری و جایگزینی روش‌های سنتی با سیستم‌های آبیاری نوین و جلوگیری از هدر رفت منابع ارزشمند آب، آبیاری با استفاده از نوارهای قطره‌ای (Irrigation Tape) که یکی از روش‌های جدید آبیاری مزارع کشاورزی است علاوه بر صرفه‌جویی قابل‌ملاحظه در میزان مصرف آب منجر به بهبود عملکرد کودهای شیمیایی و راندمان تولید محصولات کشاورزی می‌گردد. ازاین‌رو گرید نوارهای آبیاری قطره‌ای MD-3510 طراحی و تولیدشده از مواد پلی‌اتیلن مورداستفاده از نوع خاصی از MDPE (پلی‌اتیلن دانسیته متوسط) در پتروشیمی جم با در نظر گرفتن مجموع شرایط موردنیاز برای این محصول شامل تجهیزات و ماشین‌آلات فرایند تولید نوار، مراحل اجرای نوارها در مزارع کشاورزی و شرایط آب و هوایی ایران طراحی‌شده است و علاوه بر فرایند پذیری و استحکام مذاب بالا از خواص مکانیکی و محیطی مناسبی برخوردار است.

مفتخریم با تولید این محصول در پتروشیمی جم، شرکت‌های پایین‌دست از واردات آن‌که در حال حاضر در انحصار شرکت‌هایی محدود مانند Versalis یا Dow chemical است بی‌نیاز می‌شوند.

 

تصاویر
  • رونمایی از دو محصول پلیمری در سالروز بهره برداری شرکت پتروشیمی جم
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است