تاریخ انتشار: جمعه 25 تیر 1400
اعطای رتبه اعتباری بلندمدت A به شرکت پتروشیمی جم در بازار سرمایه

  اعطای رتبه اعتباری بلندمدت A به شرکت پتروشیمی جم در بازار سرمایه

با اخذ رتبه کسب‌شده، پتروشیمی جم ازاین‌پس می‌تواند بدون نیاز به ضامن از بازار سرمایه تأمین مالی نماید که این امر کاهش هزینه‌های تأمین مالی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، محمد سجاد سیاهکارزاده مدیر سرمایه‌گذاری، تأمین مالی و ارز پتروشیمی جم با اشاره به سابقه طولانی رتبه‌بندی اعتباری در دنیا گفت: رتبه‌بندی اعتباری Credit rating امروزه به‌منظور اطمینان یافتن سرمایه‌گذاران به مشارکت در سرمایه‌گذاری در بانک‌ها و اوراق بهادار صادره توسط شرکت‌ها صورت می‌پذیرد و ازآنجایی‌که مقوله رتبه‌بندی اعتباری در بازار سرمایه ایران پدیده‌ای جدید به‌حساب می‌آید می‌تواند ضمن ارزیابی وضعیت اعتباری و مالی شرکت‌ها، هزینه تأمین مالی را کاهش دهد.

سیاهکارزاده گفت: در میان شرکت‌های ایرانی شرکت پتروشیمی جم از این امر مستثنا نبوده و با طی شدن فرایندهایی پروژه رتبه‌بندی اعتباری را باهدف ارزیابی سلامت مالی و قابلیت اتکا و کاهش هزینه‌ها در دستور کار خود قرار داد و تصمیم به برگزاری استعلام از شرکت‌های رتبه‌بندی اعتباری پذیرفته‌شده در سازمان بورس نمود.

به همین منظور از دی‌ماه سال 1399 فعالیت رتبه‌بندی شرکت آغاز و طی بررسی‌ها و برگزاری جلسات متعدد با مدیران ارشد این شرکت، رتبه نهایی در تیرماه به 1400 اعلام شد.

وی تشریح کرد: پس از برگزاری مناقصه میان سه شرکت رتبه‌بندی اعتباری دارای مجوز، فرآیند رتبه‌بندی اعتباری شرکت آغاز شد و با بررسی‌های دقیق و موشکافانه رتبه اعتباری بلندمدت A به شرکت پتروشیمی جم تخصیص داده شد.

 ازاین‌رو با توجه به رتبه اخذشده، پتروشیمی جم می‌تواند بدون نیاز به ضامن از بازار سرمایه تأمین مالی نماید که این امر کاهش هزینه‌های تأمین مالی را به دنبال خواهد داشت.

مدیر سرمایه‌گذاری، تأمین مالی و ارز پتروشیمی جم ضمن اشاره به عملکرد مثبت پتروشیمی جم در سال 99 گفت: این رتبه اعتباری تخصیص‌یافته با پیشرفت پروژه‌های در دست اقدام، قطعاً ارتقاء خواهد یافت و این اقدام شروعی برای اتفاقات مثبت در آینده است.

تصاویر
  • اعطای رتبه اعتباری بلندمدت A به شرکت پتروشیمی جم در بازار سرمایه
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است