تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 18 مرداد 1401
مانور نشتی بوتادین در مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد

  مانور نشتی بوتادین در مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد

یازدهمین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم با موضوع وقوع نشتی بوتادین در زمان تمیزکاري استرینر روي خط ورودي به پمپ P-4045B برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم؛ شروع مانور آمادگي و واكنش در شرايط اضطراري واحد بوتادين با اعلام نشتی از سوي بهره‌برداري حاضر در محل که مشغول نظارت بوده است، به اتاق کنترل واحد مشخص می‌گردد.  

مانور با وقوع نشتی بوتادین در زمان تمیزکاري و باز کردن فلنج استرینر روي خط ورودي به پمپ P-4045B اتفاق می‌افتد. به دلیل عدم بسته شدن کامل بلاك ولو بالاي استرینر، بوتادین تبخیر گردیده و ابری از بخارات در محل تشکیل می‌گردد. حادثه اتفاق افتاده تحت کنترل اعضاء ستاد فرماندهی حادثه می‌باشد.

ارزیابی آمادگی پرسنل بهره‌برداري، تعمیرات، حراست، آتش‌نشانی و بهداري و اقدامات کنترلی بهره‌برداري و آتش‌نشانی در هنگام بروز شرایط اضطراري از جمله اهداف مانور داخلی مجتمع پتروشیمی جم در واحد بوتادین بوده است.

گفتنی است در نشست پایانی مانور ارزیابی‌های مربوط به افسر حراست، افسر لجستیک و تعمیرات؛ بهداشت و درمان؛ تیم فرماندهی حادثه؛ موضوعات ایمنی؛ نحوه تصمیمات استراتژیک، تاکتیکی و اجرا؛ نحوه اعلام و اعزام تیم آتش‌نشانی و موضوعات ایمنی صورت گرفت و همچنین فرصت‌های بهبود، نقاط قوت، پیشنهادات و تجزیه و تحلیل خطرات مربوط به برگزاری مانور وقوع نشتی بوتادین بررسی گردید.

برخی از نقاط قوت این مانور سرعت عمل خوب پرسنل بهره‌برداري، آتش نشانی، تعمیرات و حراست در مواجهه با شرایط اضطراری، تسلط کامل فرمانده حادثه به شرایط و حفظ خونسردی و آرامش در جریان برگزاری مانور، آماده به کار بودن تجهیزات آتش‌نشانی واحد، استفاده مناسب و کامل نیروهای آتش‌نشانی از تجهیزات استحفاظی و... است.  

تصاویر
  • مانور نشتی بوتادین در مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است